Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Haberler The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

Netflix’in sevilen dizisi The Umbrella Academy olarak bilinen süper kahramanların olduğu bir akademide bünyesinde yer alan, birbirleriyle pek anlaşamayan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. The Umbrella Academy karakterleri kendilerini büyüten babalarının gizemli ölümünü çözmek için bir araya geliyorlar.

Ayrıca Bakınız : The Umbrella Academy 2.sezon ne zaman ?

Hargreeves tarafından her birine 1’den 7’ye kadar numaralar verilen bu çocuklar, adlarıyla olduğu gibi kendilerine verilen numaralarla da tanınırlar.

Gelin sevilen The Umbrella Academy karakterlerini tanıyalım;

The Umbrella Academy Karakterleri kimler?

Luther (Tom Hopper)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

The Umbrella Academy’nin lideri olarak anılan Luther 1 numarının sahibidir. Genç yaşta Ay’a giden insan olarak tarihe geçmesi sebebi ile Spaceboy, yani uzay çocuğu, olarak da tanınmaktadır.

 1985 yılında İngiltere’de doğan yakışıklı oyuncu Tom Hopper, Game of Thrones’da Dickon Tarly’yi canlandırmıştı.

Tom Hopper’in oynadığı diziler arasında Merlin, Doctor Who, Casualty, Good Cop, Black Sails, Barbarians Rising, Kingdom, Doctors gibi yapımlar yer almaktadır.

Diego (David Castaneda)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

The Umbrella Academy’nin en asi üyesi olarak bilinen Diego sonsuza dek nefesini tutabilme ve bıçak fırlatma yeteneği ile bilinmektedir, Lider Luther ile olan çatışmaları da dizide sıklıkla karşımıza çıkar,

David Castaneda 1989’da ABD’nin Los Angeles eyaletinde doğdu. başarılı oyuncu Lie to Me, Southland, Jane The Virgin, Blindspot, Going Dark gibi televizyon dizilerinde rol aldı.

Allison (Emmy Raver-Lampman)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

The Umbrella Academy’nin sevilen kadın üyesi olan Allison 3 numara olarak tanınır. Allison yeteneği de oldukça ilginç, söylediği yalanlarla gerçeği değiştirebiliyor. Dizide bir çocuk annesi olan Allison boşandığı eşinden velayeti almak için uğraşan bir anne olarak da karşımıza çıkar.

Allison karakterine, 1988’de Virginia’da dünyaya gelen oyuncu 2010 yılından beri oyuncu Emmy Raver-Lampman hayat vermektedir.

Klaus (Robert Sheehan)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

Klaus The Umbrella Academy’de özel yetenekleri olan 4 numaralı karakterimiz. Akademinin en renkli karakteri olduğunu söylersek pek yanılmış olmayız, Uyuşturucu ve alkol bağımlısı ancak telekinezi, insanları etki altına alma yetenekleri ve renki kişiliği ve aykırı tarzıyla izleyiciden tam not almayı başarmıştır.

Henüz izlemediyseniz kesinlikle Klaus ile tanışmanızı öneririz J

Robert Sheehan’dır. 1988’de İrlanda’da dünyaya gelen oyuncu, 2003 yılından beri oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Robert Sheehan daha önce Bitter Sweet, The Clinic, Young Blades, Foreign Exchange, Coming Up, Misfits, Accused, Me and Mrs Jones, Genius: Picasso, The Young Offenders gibi televizyon projelerinde ve The Messenger, Mute, Bad Samaritan, Mortal Engines gibi sinema filmlerinde oynadı.

Number 5 (Aidan Gallagher)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

 The Umbrella Academy’nın ismi ile değil ancak kendisine verilen Numara ile anılan çocuk karakterimiz oldukça yetenekli, zamanı bükme, zamanda yolculuk, ışınlanma gibi özellikleri mevcut.Görüntüsü itibariyle çocuk olsa bile zaman yolculuğundan geriye döndüğünde 20 yıl geçmesine rağmen 10 yaş haliyle seyirci karşısına çıkmaktadır.

2003 doğumlu çocuk oyuncu Aidan Gallagher bu karaktere can veriyor. Daha önce Nicky, Ricky, Dicky & Dawn, Modern Family gibi dizilerde yer almıştır.

Ben (Justin H. Min)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

The Umbrella Academy ekibi bir araya gelmeden önce hayata veda eden 6 numaralı üyemizdir. Klaus, ölüleri görme yeteneğine sahip olduğu için Ben ile iletişime geçer ve seyirciler Ben’i bu şekilde görür,

1990’da California’da dünyaya gelen Justin H. Min, 2012’den bu yana oyunculuk yapıyor. Rol aldığı televizyon yapımları arasında Faking It, CSI: Cyber, Pure Genius, Beerfest: Thirst for Victory, Dating After Collage, Too Old to Die Young gibi yapımlar varken oynadığı sinema filmleri arasında My Father, My Best Friend Max, Rebirth, American Refugee, How I Became an Adult, After Yang gibi projeler bulunuyor.

Vanya (Ellen Page)

The Umbrella Academy Karakterleri / Oyuncuları

The Umbrella Academy ekibimizin en çok merak edilen ve seyircide merak uyandıran 7 numaralı karakterimiz Vanya. Diğer ekip üyelerine kıyasla özel bir yeteneği olmadığı düşünülerek sıklıkla eleştiriye maruz kalan Vanya müziğe düşkün olması ve güzel keman çalması ile bilinmektedir,

1987’de Kanada’da dünyaya gelen Ellen Page, 1997’den bu yana aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürüyor. The Simpsons, Family Guy, Out There, Glenn Martin, DDS gibi televizyon projelerinde seslendirme yaparak yer alan Ellen Page’in rol aldığı TV yapımları arasında Tales of the City, Gaycation, Tilda, ReGenesis, I Downloaded a Ghost, Ghost Cat, Going for Broke gibi yapımlar bulunuyor. Ellen Page’in oynadığı sinema filmleri arasında ise Love That Boy, Hard Candy, X-Men: The Last Stand, An American Crime, Whip It, Smart People, Inception, The East, X-Men: Days of Future Past, Into the Forest gibi yapımlar yer alıyor.

The Umbrella Academy karakterleri hakkında bilmek istediğiniz başka bir şey olursa bize yorumlarda bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...