Cuma, Ekim 23, 2020
Ana Sayfa Originals Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix’in 2020’de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1’in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of Empires Ottoman ‘nın 2. sezonunun olup olmayacağını düşünüyorsunuz. Bunun olup olmayacağına ve herhangi bir ikinci sezondan neler bekleyebileceğimize bakalım.

Dizi, Osmanlı Sultanı II.Mehmed ve İstanbul’u alma hikayesi hakkında. Türkiye’de Türk aktörlerle çekildi ancak İngilizce konuşuldu. Dizi, Netflix’te öncülük ettiğimiz bir teknikle The Last Czars’ınki gibi bir araya geliyor ve bu dizinin bir kısmı belgesel olarak, geri kalanı ise gerçekleşen olayların canlı aksiyon hatırlatması olarak çekiliyor.

Daha fazla oku : En Çok İzlenen Netflix Dizileri

Sezon 1’in sonuna kadar (Dikkat: Spoiler) Mehmet, başkentin fethi ve Bizans İmparatorluğu’nun sona ermesiyle zafer kazanır. Tarih, elbette ki tarihçiler Avrupa’nın büyük bir kısmının fethedilmesiyle uğraştıkça gelecekteki dizilerde ele alınacak çok daha fazla konu olduğunu gösteriyor. Bölüm 6’nın sonunda Fatih Sultan Mehmet’in doğrudan kameraya bakıp “başlıyoruz” der.

Bu neredeyse kesinlikle gösterinin geleceği için planları olduğunu gösteriyor.

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Onay verdi mi?

Resmi yenileme durumu: henüz yenilenmedi (son güncelleme: 01/30/2020)

Bekleneceği gibi, Netflix’te çıkış tarihinden birkaç ay sonrasına kadar dizinin geleceğini duymayabiliriz. Netflix bu zamanı gelecekteki serilerin geçerli olup olmadığını değerlendirmek için kullanır. Sadece nadir durumlarda diziler Netflix’ten çoklu sezon siparişleri alır.

Serinin adlandırma kuralı göz önüne alındığında, bir zamanlar Osmanlılar ile bittiğinde tarih boyunca diğer imparatorluklarla kolayca başa çıkabildi, ancak bu daha sonra Roma İmparatorluğu’nun özel bir serisini kapsayan başka bir Netflix Orijinal serisi olan Roma İmparatorluğu’nun topraklarına adım atacaktır .

Rise of Empires Ottoman benzeri Netflix Dizileri

Rise of Empires benzeri bir seriye mi ihtiyacınız var? İşte size birkaç öneri.

  • Roma İmparatorluğu – Roma İmparatorluğu sırasında çeşitli yöneticilerin tarihine bakan antoloji dizisi.
  • Knightfall – Haçlı seferlerinin bitmesinden 15 yıl sonra bir şövalyeye ne olduğuna bakan tarihsel bir drama.
  • The Last Kingdom , Netflix’in Büyük Aflred’e bakan en iyi tarihi dizilerinden biridir.
  • The Last Czars , Rise of Empires ile aynı drama formatını kullanır ve bu nedenle stile çok benzer.
  • Witcher, tarihi dramlarınıza atılan biraz fantezi istiyorsanız, iyi bir öneri.

Şimdi size kalmış. Netflix’de Rise of Empires 2. sezonu görmek ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TRENDLER

Chilling Adventures of Sabrina 4.Sezon Ne zaman?

O kötü bir cadı, Sabrina. Çok sayıda yüksek zıpkından ve 3. bölüm boyunca sürekli belaya girdikten sonra, Sabrina 4.kısım giden problemin iki katına çıkacağını söyleyebiliriz. Aşağıda, Chilling Adventures'a gitmek için bilmeniz gereken her şeyi ele aldık Sabrina 4.kısım, spekülasyona çıkış tarihimiz, ne beklememiz, çekim durumu ve haberleri dahil.

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Emily in Paris 2.Sezon Ne Zaman? 2020

Geçtiğimiz hafta itibariyle Netflix platformunda yerini alan ve çıktığı andan itibaren büyük bir hayran kitlesine ulaşan dizi, Emily in Paris 2.Sezon ne...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...