Cuma, Ocak 22, 2021
Ana Sayfa Haberler Netflix The Walking Dead 10.Sezon Neden Kalktı? 2020

Netflix The Walking Dead 10.Sezon Neden Kalktı? 2020

Uzun süredir beklenen The Walking Dead 10.sezon ile birlikte Amerika gösteriminin ardından 5 Ekim tarihinde Türkiye’de de yayına girdi. Netflix platformuyla birlikte izleyicilerin karşısına sunulan dizi, yayınlanmasının ardından kısa bir süre içinde Netflix platformundan kaldırıldı.

Tüm izleyici kitlesinde büyük bir tepkiye neden olan bu olay tüm sosyal medyanın Netflix The Walking Dead 10.Sezon Neden Kalktı? sorularıyla çalkalanmasına neden oldu. Sektörü büyük bir krize iten bu olay sonucundan The Walking Dead neden yayından kaldırıldı? Anlaşmazlıklar neler? sizlerle inceliyoruz.

Netflix The Walking Dead 10.Sezon Neden Kalktı?

Pandemi sürecinin de etkisiyle birlikte çekimleri uzadıkça uzayan ve seyirciye sunulması ciddi şekilde erteleme yaşayan The Walking Dead 10.sezonu yayınlanmasının ardından kısa bir süre geçmesiyle beraber Netflix platformundan kaldırıldı.

Diziyi uzun süredir bekleyen seyircileri tarafından büyük bir tepkiye yol açan olay, Netflix’in son günlerde büyük eleştiriler almasına yol açtı. Üyelik iptallerine kadar varan olaylarda dizinin takipçileri bir açıklama bekliyor.

Konuyla ilgili taraflardan henüz resmi bir açıklama gelmezken taraflar arasındaki uyuşmazlığın sebebinin telif hakları anlaşmazlıkları olduğu düşünülüyor. Konuyla ilgili sorunların çözülmesi durumunda dizinin Netflix platformundan tekrar yayınlanması bekleniyor. 

The Walking Dead Konusu

Aynı isimli roman serisinden uyarlanan The Walking Dead, dünya üzerinden beklenmedik sonuçta nükseden bir hastalığın getirdiği zombi istilasını konu ediniyor. 10 sezondur kitlesini ekranlara bağlayan dizi, seyircilerden her sezonuyla tam puan almayı başarıyor.


TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Titans 3.Sezon Ne Zaman? 2020

Dijital bir platform olan Netflix üzerinden yayınlanan ve iki sezonu geride bırakan Titans dizisinin üçüncü sezonu yolda! Peki Titans 3.sezon ne zaman...

‘Beastars’ Sezon 2 ne zaman Netflix’e geliyor?

Çok başarılı bir sezondan sonra Beastars, Netflix'te yayınlanacak en popüler animelerden biri haline geldi. Artık ikinci sezonun geldiğini bildiğimize göre, en...

‘Better Call Saul’ Sezon 5 Netflix Yayın Takvimi

Better Call Saul 5. sezon, AMC'deki beşinci sezonunu tamamladı ve daha fazla bölge için 5. sezonun tamamı şimdi Netflix'te. ABD'deki Netflix...