Salı, Ekim 19, 2021
Ana Sayfa Haberler Netflix Kapanıyor mu ? Netflix Yasaklandı mı ? 2020

Netflix Kapanıyor mu ? Netflix Yasaklandı mı ? 2020

ABD’nin popüler ağı olan Netflix platformu film, dizi, belgesel, stand up ve yarışma yayınlarını izleyicilere sunmaktadır.  Netflix Türkiye’ye 2016 yılında gelerek varlığını 4 yılı aşkın süredir devam ettirmektedir ancak Türkiye’de mevcut merkez ve temsilcilik bulundurmayan Netflix vergi ve denetleme konusunda yasal sorunlarla karşılaşmaktadır. Netflix ve Ak Parti arasındaki restleşme sonrası Türkiye ‘Netflix kapanıyor mu’ soruları ortalıkta dolaşıyor.

Ayrıca Bakınız : En iyi Netflix Dizileri 2020

Netflix Kapanıyor mu ?

Ak Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya tedbirleri konusunda yapmış olduğu açıklama da; ‘’Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, parlamentomuzdan bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” dedi.

Netflix gibi büyük bir platformun yasaklanması gündemi izleyiciler tarafından diğer platformlar konusunda da endişe yaratmıştır. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiyenin katılmama kararı Eşcinsel tercihlerin yayınlanması ve bunun ülke değerlerini etkilemesi olarak görüldü, benzer kararlar doğrultusunda yaklaşık 2,5 yıl boyunca BTK kararı ile youtube ve vikipedi sitelerine de erişim sağlanamaması , Türkiye’de oldukça büyük bir kitlesi olan Netflix seyircisini üzmektedir.

Netflix Yasaklandı mı ?

Netflix Kapanıyor mu ? Netflix Yasaklandı mı ?

Netflix Rtük arasında görüşmeler devam ederken Kültür Bakanlığı’da süreci yakından takip etmektedir.

Geçen hafta Netflix’in yurt dışından gelecek olan üst yönetici için Kültür ve Turizm Bakanlığı ve RTÜK’ten randevu istediği ve bu toplantıların yapıldığı kaydediliyor.Basında yer alan bazı bilgilere göre, Netflix çekeceği dizinin ilk bölümünü bakanlığa yollamış. bakanlık ikinci bölümü de istemiş, Ancak rtük netflix üzerinden oldukça sıkı bir denetim kurmaya başladı olarak görmekteyiz.

Çekimlerine yeni başlanacak olan ‘’Şimdiki Aklım Olsaydı” dizisinin Netflix tarafından iptal edildiği şeklindeydi. Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yapacağı ve başrollerinde Özge Özpirinçci ve Birkan Sokullu’nun yer aldığı dizi projesinin iptal haberini sette alan ekibin şoke olduğu kaydediliyordu.

RTÜK Netflix Açıklaması

“Yani Netflix beklenti yaratarak film ve dizilerini pazarlamayı tercih ediyor. Şu anda belki masraf kısma, belki prodüksiyon ekibiyle anlaşmama gibi başka bir nedenle diziyi iptal etmiş olabilirler. Ama bunu böyle sunma yerine, RTÜK diyerek dikkati başka yere çekiyorlar.”

Netflix yetkilileri konuya dair net bir açıklama henüz yapmadılar, Rtük ve Kültür Bakanlığı ile görüşmeleri sürdürmeye devam etmektedir, En kısa zamanda seyircileri aydınlatmalarını bekliyoruz.

Herhangi bir Netflix kapanıyor mu haberinde sizlere bilgilendirmeyi yapacağız takipte kalınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...