Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Haberler Netflix Geçmiş Silme Nasıl Yapılır?

Netflix Geçmiş Silme Nasıl Yapılır?

Netflix geçmiş silme işlemi, Netflix algoritmasının sıfırlanmasını ve Netflix’in siz yeni öneriler sunmasını sağlar. Beğenmediğiniz bir yapım izledikten sonra bu gibi yapımların sürekli karşınıza çıkmaması için Netflix geçmiş silme yönetimini kullanabilirsiniz.

Netflix izleme geçmişi kimi durumlarda çok faydalı olsa da kimi durumlarda kullanıcıları çileden çıkartabiliyor. Geçmişte izlediğiniz yapımları kendi hafızasında kayıt altına alan Netflix, size sürekli bu yapımlara benzeyen dizi ve filmler izlemeniz için önerilerde bulunuyor. Çok beğendiğiniz bir diziye benzeyen diğer projeleri görmek isteyebilirsiniz ancak yeni kategoriler keşfetmek, farklı türlerde dizi ve filmler izlemek isteyenlerdenseniz sürekli aynı öneriler görmekten sıkılabilirsiniz.

Daha fazla oku : 2020’de Çıkacak Olan En iyi Netflix Dizileri

Ayrıca kişilerin izleme geçmişi sadece beğenerek izledikleri yapımlardan oluşmuyor. Posteriyle, ismiyle dikkatinizi çeken bir diziye tıklayıp fragmanından on saniye izleyip beğenmeden kapatsanız bile Netflix algoritması bu dizinin ilginizi çektiğini düşünerek size sürekli bu diziyi önerebilir. Bu gibi istenmeyen önerilerle karşılaşmamak ve yeni içerikler keşfederek ufkunuzu genişletmek isterseniz, Netflix geçmiş silme yöntemini kullanabilirsiniz. 

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Netflix izleme geçmişinizi aşağıdaki adımları takip ederek temizleyebilir; hesabınızın hafızasını ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

netflix geçmiş silme
  1. Öncelikle, netflix.com adresine giderek oturum açmalısınız. Oturum açtıktan sonra, izleme geçmişini temizlemek istediğiniz profili seçin.
  2. Sağ üstte yer alan hesap fotoğrafınıza tıkladıktan sonra açılan menüden Hesap seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan sayfada, Profilim menüsünde yer alan İzleme Etkinliği’ne tıklayın.
  4. Bu sayfada, geçmişte izlediğiniz içeriklerin listesini göreceksiniz. İzlemiş olduğunuz içeriklerin karşısında yer alan “⊘” işaretine tıklayarak o içeriği geçmişinizden gizleyebilirsiniz. Eğer izleme geçmişinizin tamamından kurtulmak istiyorsanız sayfanın en alt kısmında yer alan “Tümünü Gizle” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştiğinizde kaldırmak istediğiniz içerik 24 saat içinde Netflix hafızasından silinecek ve söz konusu içeriği tekrar oynatmadığınız takdirde bundan sonraki önerilerinizde kullanılmayacak.

İzleme geçmişiniz, tüm cihazlarda 24 saat içinde temizlenmiş olacak. Yani bu işlemi PC için ayrı tablet için ayrı telefon için ayrı yapmanıza gerek yok. Ancak, ebeveyn kontrolü sağlanabilmesi için Çocuk(Kids) hesaplarındaki izleme geçmişinin kaldırılamayacağını unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...