Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Haberler İkonik Korku Figürü Dracula Netflix Platformunda

İkonik Korku Figürü Dracula Netflix Platformunda

Netflix Dracula dizisi ile 2020 yılına hızlı bir giriş yaptı. Edebiyat ve sinema dünyalarının fenomen vampiri Dracula, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Netflix platformunda izleyiciyle buluştu.

Daha fazla oku : Messiah Tartışmalara Sebep olmaya devam ediyor

Üç bölümlük mini seri, 3 Ocak’ta yayınlanan final bölümüyle ilk sezonunu tamamlamış oldu. 2019 yılında, Netflix kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan biri de Dracula Netflix ne zaman çıkacak sorusu olmuştu. Yeni yılın ilk gününde yayınlanan dizi, IMDB tarafından 7, Rotten Tomatoes tarafından ise 7.3 puana layık görüldü.

Bram Stoker’ın Dracula’sına Netflix Yorumu

Puanlama sitelerinde beklenen başarıyı yakalayamayan Dracula yorumlar kısmında ise pozitif bir görüntü çiziyor. Dizi hakkındaki genel yorumlar kan ve şiddet içerikli efektlerin ustalıkla kullanılmış olduğu ve 1.5 saatlik bölüm sürelerinin sinema hissiyatı yarattığı yönünde.

Daha fazla oku : Atiye 2.sezon onayı

Kont Dracula’nın karanlık sırlarına ve kanlı suçlarına odaklanan dizi, efsanevi yaratığın zayıf noktasına ışık tutuyor. Netflix ve BBC ortak yapımı olarak dikkat çeken proje; Claes Bang, Morfydd Clark  ve Mark Gatiss gibi isimleri bir araya getiriyor. Dizinin birinci bölümü Westworld dizisinden hatırlayacağınız Jonny Campbell tarafından yönetildi.

İkinci bölümün yönetmen koltuğunda Killing Eve’nin  yönetmeni Damon Thomas otururken, üçüncü ve son bölümün yönetmenliğini ise Sherlock dizisinde de yönetmenlik görevi yapan Paul McGuian üstlendi.

Netflix’ten Rakiplerine Gözdağı

netflix dracula izle

Netflix Dracula dizisiyle yeni yılı karşılarken, sayısı hızla artan yayın platformlarına da gözdağı verdi. 2020 yılının gelmesiyle kütüphanesine yüzün üzerinde yeni içerik eklemeyi planlayan Netflix, Dracula dizisi kadar Mesih dizisiyle de adından söz ettirmeyi başardı.

Netflix Mesih dizisini de Dracula dizisiyle aynı günde yani yeni yılın ilk gününde yayınlayarak büyük yankı uyandırdı.

Yapımcı Koltuğunda Tanıdık Yüzler

Dracula’nın yapımcıları, Sherlock’un da yapımcılığını üstlenen ve süper ikili olarak adlandırılan Mark Gatiss ve Steven Moffat. Sherlock’un yaratıcıları, Dracula dizisini Brakam Stoker’ın kült romanından uyarlayarak ekrana aktarıyor.

Tarihi bir kişilik olan 3. Vlad’dan uyarlanan vampir Dracula; eski yapımlarda Christopher Lee, Gary Oldman ve Morgan Freeman gibi usta oyuncular tarafından canlandırılmıştı.

Sizce Dracula Netflix versiyonunun vampiri Claes Bang bu isimlerle kıyaslandığında nasıl bir performans gösterdi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz!  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...