Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Listeler Netflix Belgesel Önerileri 2020

Netflix Belgesel Önerileri 2020

Netflix dizi ve film platformu olarak anılıyor olsa da bünyesinde birbirinden harika belgeseller bulunduruyor. Ne izlesem diyorsanız, Netflix belgesel önerileri listemize göz atabilirsiniz. Listemizde pek çok farklı kategoriden en beğenilen belgesellere yer verdik. 

Netflix Belgesel Önerileri

Netflix’te farklı konu ve stillerde müzik ve konser belgeselleri, suç belgeselleri, spor belgeselleri, politik belgeseller, gezi ve macera belgeselleri, tarihi belgeseller, bilim ve doğa belgeselleri, sosyal ve kültürel belgeseller ve biyografik belgeseller gibi birçok farklı kategoride belgesel bulunuyor. 

Bizim Netflix belgesel önerileri listemiz ise aşağıdaki gibi. İyi seyirler!

Rise of Empires Ottoman

Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmek için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Belgesel 45’er dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Rise of Empires Ottoman’ın başrollerinde şu isimler yer alıyor: 

  • Charles Dance, 
  • Tuba Büyüküstün, 
  • Cem Yiğit Üzümoğlu 

Belgeselin fragmanını bu  linki kullanarak izleyebilirsiniz. 

Daved Attenborough: Gezegenimizde Bir Yaşam

Belgesel doğada yer alan tahribatları konu alıyor ve 1 saat 23 dakika uzunluğunda tek parçadan oluşuyor. Belgeselin fragmanını bu linki kullanarak izleyebilirsiniz.

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 

Bu belgeselde Bill Gates’in zihnine keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Belgeselin fragmanını bu linki kullanarak izleyebilirsiniz.

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri

Tam 4 sezondan oluşan ilginç bir belgeseldir. Araştırmacı gazeteciler gönüllü olarak hapishanelerde mahkum gibi yaşayıp oradaki hayatı aktarıyorlar. Belgeselin fragmanını bu linki kullanarak izleyebilirsiniz. 

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...