Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Animeler Netflix Anime Önerileri 2020

Netflix Anime Önerileri 2020

Netflix anime önerileri, anime izlemeyi sevenlerin sıkça aradığı konulardan biridir. Anime, Japonların kendilerine özgü çizimleriyle yarattıkları animasyonlardır. İngilizce animasyon kelimesini anime şeklinde kısaltarak kullanmışlardır. 

Anime üretmek konusunda oldukça başarılı olan Japonlar, alışıldığı gibi sadece çizgi film çekmiyorlar; anime dizi ve filmler de çekiyorlar. Biz de sizler için bu yazımızda Netflix anime önerileri listesi oluşturduk.

Netflix Anime Önerileri

Netflix anime kategorisinde çocuk dizileri, çocuk aile filmleri, dizi ve filmler barındırıyor. Animeler genellikle aksiyon, bilim kurgu türünde olsalar da dram içeren animelerin yeri bir başkadır. Tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz Netflix anime önerileri şöyledir:  

  • Pokemon: Mewtwo İntikam Peşinde – Evrim 
  • Akame Ga Kill 
  • Ruhların Kaçışı
  • Vampire Knight 
  • The Disastrous Life of Saiki K. 
  • Forest of Piano 

Pokemon: Mewtwo İntikam Peşinde – Evrim

Netflix anime önerileri listesi yaparken Türkiye’ye anime türünü sevdiren önemli karakterlerden biri olan Pokemon ve Ash unutulsa olmazdı. Pokemon: Mewtwo İntikam Peşinde – Evrim, daha güncel bir Pokemon hikayesi anlatıyor. 

Pokemon’un biricik dostu Ash, gizemli bir eğitmenin davetini kabul ettiğinde kendilerinin yapay klonları ile karşılaşır. Bu animede; eğlence, komedi ve macera bir arada! 

Akame Ga Kill

Dizide fakirlikle baş etmeye çalışan bir köyde yaşayan Tatsumi, bir grup suikastçı tarafından hayatı kurtulunca devlete karşı savaşmaya başlar. Aksiyon sevenler için 24 bölümlük sürükleyici bir anime dizisidir.

Ruhların Kaçışı

Ruhların Kaçışı, Netflix anime önerileri içinde bulunmayı fazlasıyla hak ediyor. Japon tarihinin en fazla hasılat kazanan filmidir ve yönetmeni bu film sayesinde Oscar kazandı. Film, bir cadının kendine karşı gelenleri hayvana dönüştürmesini konu eder. 

Efsane yönetmen Hayoo Miyazaki’den mutlaka izlemeniz gereken bir başyapıt.

Vampire Knight

Aşk temalı anime sevenlerin hemen izlemesi gereken bir dizidir. 2 sezon ve toplamda 26 bölümden oluşan dizi, insanların ve vampirlerin beraber eğitim gördüğü bir okulda geçen maceraları ele alıyor. 

The Disasture Life of Saiki K.

Dizide baş karakter olan Saiki, psişik yetenekleri olan bir lise öğrencisidir. Küçüklüğünden beri yeteneklerinin farkında olan Saiki, bu yeteneklerini herkesten saklamaya çalışır; saklamak isterken de başından bir sürü macera geçer.


TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...