Salı, Ekim 19, 2021
Ana Sayfa Haberler Netflix and Chill Ne Demek? 2020

Netflix and Chill Ne Demek? 2020

Netflix and chill internet jargonunun argo kelimelerinden biridir. Bugün birçok orta yaşlı ve genç tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Dijital bir platform olan Netflix birçok kesim tarafından ilgi görmüş olsa da özellikle gençler tarafından daha çok kullanılan bir platformdur. Bu tabir ise ilk olarak 2009 yılında bir Twitter gönderisinde görülmüştür. 

İlk olarak bambaşka anlamlarda kullanılmış olsa da günümüze doğru anlamı farklılaşmıştır. Netflix and chill terimi günümüzde genellikle argo bir terim olarak kullanılmaktadır. 

Ne anlamda kullanılıyor?

Terim 2009 yılında ilk kez bir Twitter gönderisinde görüldüğü zaman dijital ya da çevrimiçi bir platformda tek başına film ya da dizi izlemek gibi anlamlar çağrıştırıyordu. 

Daha sonraları ise, özellikle 2015 yılına doğru, bu tabir popülerleşmeye başladı. Ardından üzerine argo bir anlam yüklendi ve sosyal medya tarafından bu şekilde kullanılmaya devam etti. 

Gençler Arasında Bir Kod: Netflix And Chill 

Günümüzde argo haliyle kullanıldığı zaman genellikle gençler arasında bir kod hizmeti görmektedir. Ayrıca bu kod kullanım alanı genişledikçe de popüler kültürde kendisine fazlasıyla yer edinmiştir. 

Türkçe anlamı “Netflix ve sakin ol” anlamına gelen terim argo halinde ise “cinsel ilişkiye girmek için birbirlerinin evine giden iki kişi arasındaki kod” olarak tanımlanıyor. 

Netflix and chill bu anlamıyla popülerleşme göstererek ticaretten şarkı sözlerine kadar birçok alana konu olmuştur. Fakat hala ilk anlamıyla, tipik bir şekilde Netflix’te tek başına bir şeyler izlemek anlamında da kullanılmaya devam etmektedir.
TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...