Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Haberler Netflix 10 Yeni Türk Dizi ve Film Projesi 2020

Netflix 10 Yeni Türk Dizi ve Film Projesi 2020

Netflix dünyanın en güçlü dizi ve film platformu olmayı başardı. 2016’da Türk dizi ve filmlerine yer vermeye başladı. Netflix 10 yeni Türk projesinin  fragman ve konularını seyirci ile paylaştı. 

Eski çekilen filmlere ek olarak çok ses getiren, Hakan, Atiye ve Aşk 101 gibi dizilerle Türk yapımları da Netflix’de yerini aldı. Bu dizilerde rol alan oyuncular kazandıkları şöhretten oldukça memnunlar. 

Netflix 10 Yeni Yapımı Nelerdir?

1 mini dizi, 6 dizi ve 3 filmden oluşan bu yapımlar Türk izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Netflix’in sevilen yapımları dahi bütçeyi daha potansiyeli yüksek dizilere yatırdığını ve diğer projeleri iptal ettiğini biliyoruz. 

Türk sineması içinde doğan bu fırsatı oyuncularımız hemen değerlendirmek istedi. İşte Netflix 10 yeni Türk yapımları;

  • 9 Kere Leyla (Film)
  • Fatma (Mini Dizi)
  • Azizler (Film)
  • Uysallar (Dizi)
  • Kuş Uçuşu (Dizi)                                                                      
  • 50m2 (Dizi)
  • Mücadele Çıkmazı (Film)
  • Bir Denizaltı Hikayesi (Dizi)
  • Pera Palas’ta Gece Yarısı (Dizi)
  • Erşan Kuneri (Dizi)

Netflix 10 Yeni Proje Listesi

Türk yapımlarının başarıları sonrasında daha çok projeye destek veren Netflix 10 yeni projesiyle Türk sinemasını dünyaya tanıtıyor. Kaliteli senaristler ve yönetmenlerle çalışan ekiplerin, büyük bir başarı getirmesi hedefleniyor. 

9 Kere Leyla 

Karısından başka bir kadına aşık olan Adem karakterinin anlatıldığı film 4 Aralık 2020’de Netflix’de yayınlanacak. Fragmanı:

Fatma

Temizli işçisi olan Fatma, kocasının hapishaneden çıkması sonrasında ortadan kaybolmasıyla onu aramaya başlar. Resmi fragman henüz yayınlanmadı.

Azizler

Yaşadığı monoton ve durgun hayattan sıkılan Adem, sevgilisinden ve işinden kaçmak için yalan söylemek zorundadır. Resmi fragman henüz yayınlanmadı.

Uysallar

Oktay eşi ve çocuklarından gizleyerek başka serseri bir hayat yaşamaktadır. Ancak ailenin diğer üyelerinin de farklı bir hayatı olduğunu bilmemektedir. Resmi fragman henüz yayınlanmadı. 

Kuş Uçuşu

Hayata sosyal medya ve internetle tutunmak yerine doğal yollarla tutunmaya çalışan Aslı’nın hikayesini anlatmaktadır. Resmi fragman henüz yayınlanmadı.

50m2

Kiralık bir katilin küçük bir dükkana saklanmasıyla ve dükkan sahibinin oğlu sanılmasıyla devam eder. En çok merak edilen Netflix 10 yeni dizisi içerisinde yer alıyor. Resmi fragman henüz yayınlanmadı. 

Mücadele Çıkmazı

Kağıt toplayan çocukların zorlu hayat mücadelesini konu alan bir film olacak. Resmi fragman henüz yayınlanmadı. 

Bir Denizaltı Hikayesi

Arman ve bilim ekibinin dünyaya gelen bir doğa felaketi sonrası askeri bir denizaltıya binmek zorunda kalması ile başlıyor. Resmi fragman henüz yayınlanmadı.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Bir Kitaptan esinlenerek yapılan bu dizi, Osmanlının çöküşü ve Cumhuriyetin doğuşunu konu alıyor. Resmi fragman henüz yayınlanmadı.

Erşan Kuneri

Komedi ve sitcom tarzında daha önceden Arog ve Gora filmlerinden tanıdığımız karakterin dizisi 2021 yılında yayınlanacak. Resmi fragman henüz yayınlanmadı.

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...