Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana Sayfa Filmler Mücadele Çıkmazı Konusu Nedir? 2020

Mücadele Çıkmazı Konusu Nedir? 2020

Çağatay Ulusoy’un son filmi Mücadele Çıkmazı konusu, kağıt toplayarak geçimini sağlayan genç bir adam olan Mehmet ve sekiz yaşındaki Ali’nin yaşam mücadelesini ele alır. 

Kağıt toplayarak geçimini sağlayan Mehmet’in bu hayattaki en büyük destekçisi Tahsin Baba’dır. Mehmet’in hayatına sekiz yaşında bir çocuğun girmesiyle hikaye bambaşka bir hal alır.

Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla es geçtiğimiz ve fark edemediğimiz kağıt toplayan emekçilerden biridir.

Mücadele Çıkmazı Konusu

Mahallede kağıt toplama  deposu bulunan Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kol kanat geren, öz babası yerine koyduğu Tahsin Baba’dır. Bir akşam kendisi gibi kağıt toplayan en yakın arkadaşı Gonzales ile iş dönüşü bir araya gelen Mehmet o ana kadar hayatının bir anda değişeceğinin farkında değildir.

Mücadele Çıkmazı konusu işte bu andan sonra belli oluyor. Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarını değiştirecek sekiz yaşındaki Ali isimli bir çocuk çıkar ve Mehmet’in hayatına girer.

İçinde bulunduğumuz 2020 yılının sonbahar döneminde çekimlerine başlanması beklenen film, sadece kağıt toplayıcısı emekçilerinin hikayesine değil aynı zamanda güçlü bir mafya karakterin uluslararası baronlarla olan mücadelesini de beyaz perdeye yansıtmış olacak.

Mücadele Çıkmazı İlk İzlenimler

Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da minik Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

Bu ikilinin hayatını anlatacak olan film birçok renkli karakter ile bizim hayatta yüz çevirdiğimiz gerçekleri yüzümüze vuracaktır. Duygusal yönü ağır basan film izleyicisine gözyaşı döktürecek gibi görünüyor.

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...