Salı, Ekim 19, 2021
Ana Sayfa Haberler Messiah Netflix Tartışma Yaratmaya Devam Ediyor!

Messiah Netflix Tartışma Yaratmaya Devam Ediyor!

Yeni yılın ilk gününde yayınlanan ve yayınlandığı dakikadan itibaren dünya genelinde büyük tartışmalara sebep olan Netflix dizisi Messiah; zamanı geldiğinde yeniden ortaya çıkarak insanlığı kurtaracağına inanılan kutsal Mesih karakterinin yani Hz. İsa’nın modern dünyadaki hikayesine odaklanıyor.

Zira dizinin ana karakteri olan Mesih; gerek uzun saçları gerekse sakal-bıyık modeliyle Hz. İsa’nın Hristiyan kaynaklarındaki tasvirinin birebir kopyası gibi görünüyor.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de dinle ilgili konular tartışılırken Mesih ve Mehdi kavramları gündeme geliyor.

Zira din konulu Messiah dizisinin ülkemizde  yayınlanmasından sonra Google üzerinden yapılan aramaların Mehdi, Mesih ve Mehti kelimelerine yoğunlaştığı görülüyor. Dizinin neden bu denli büyük bir tartışma yarattığını merak ediyorsanız işte karşınızda tüm ayrıntılarıyla Messiah dizisi.

Messiah Netflix Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Avustralyalı film yazarı Michael Petroni tarafından yaratılan Messiah dizisinin baş rolünü yani Mesih karakterini Fas asıllı Belçikalı aktör Mehdi Dehbi canlandırıyor.

Güzelliğiyle dikkat çeken ve Görevimiz Tehlike serisinin üçüncü filmindeki rolüyle ünlenen Michelle Monaghan ise bu dizide ihtiyatlı bir CIA ajanı olarak karşımıza çıkıyor.

Ortaya çıkmasıyla ruhani ve siyasi bir hareket başlatan Mesih, kısa sürede bir ordu toplayabilecek kadar güçleniyor ve bu durum doğal olarak CIA teşkilatının da dikkatini çekiyor. Kendisini Mesih olarak tanımlayan bu gizemli adamın dünya genelinde tehdit oluşturmaya başladığını düşünen CIA harekete geçiyor ve işler arap saçına dönüyor.

Messiah, sinema dünyasının saygın derecelendirme platformu olan Rotten Tomatoes’te 3.7 gibi komik bir puan elde ederken IMDB tarafından ise 8 puana layık görüldü.

Sinemaseverleri ikiye ayıran dizi, dini konuları tartışmalı bir üslupla işlediği için eleştiri yağmuruna tutulmuştu.  

Netflix Yeni Yıla Hızlı Girdi

Dünyanın en büyük yayın platformlarından biri olan Netflix, yeni yılın ilk gününde Messiah ve Dracula gibi iki iddialı yapımı yayınlayarak büyük sükse yaptı. Dracula Netflix, şimdilik Messiah dizisinin gölgesinde kalmış gibi görünüyor.

Messiah’ın yönetmenlik koltuğunda oturan isimlerden biri olan Demot Mulroney, efsane film V for Vendetta’nın da yönetmeniydi. Mulroney ile yönetmenlik koltuğunu paylaşan diğer isim ise Avustralyalı Kate Woods.

Hem dinler tarihine hem de Orta Doğu-CIA ilişkisine atıfta bulunduğu için fazlasıyla dikkat çeken dizi sinematik unsurlarıyla de beğeni topladı. Politika, gizem ve dram üçlüsünün bir araya gelmesinden hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göre.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TRENDLER

Netflix Erotik Film Tavsiyeleri 2020

Netflix kapanıyor mu vb gibi tartışmaların ardından Netflix Türkiye de yer alan Netflix erotik film tavsiyelerimizi gördükten sonra RTÜK bunlara nasıl izin...

Rise of Empires Ottoman 2.Sezon Ne Zaman?

Netflix'in 2020'de bugüne kadar tanıttığı büyük yeni tarihsel dramalardan biri Rise of Empires Ottoman. Sezon 1'in altı bölümünü de izlediyseniz, muhtemelen Rise of...

F is For Family 5.Sezon Ne zaman Çıkacak?

Ünlü dizi ve film yayın platformu Netflix’in ikinci animasyon dizisi olan F is For Family ilk olarak 18 Aralık’ta izleyenlerle buluştu. Netflix...

Netflix’te “Narnia Günlükleri”: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Netflix, önümüzdeki birkaç yıl içinde Narnia Günlükleri kitaplarını hem TV dizilerine hem de filmlere uyarlıyor. İşte Netflix'teki Narnia Chronicles of Chronicles...